OGŁOSZENIA

(aktualizacja CZERWIEC 2021r)

 1. Dokonano spisu licznikow wody. W zakladce finanse do odczytania tabela z bieżącymi należnościami za wodę. Termin wnoszenia opłaty upływa 30 czerwca 2021r.

 2. Dokonano spisu liczników energii elektrycznej. W zakładce finanse do odczytania tabela z  bieżącymi należnościami za prąd. Termin wnoszenia opłaty upłynął 22 maja 2021r.

 3. W sprawie nieczystości, kolejny raz apelujemy do Państwa, o stosowanie się do przyjętych zasad: mądrego segregowania odpadow, nie wystawiania gabarytow, gruzu, elektronśmieci, materialow budowlanych itp...! Nie wystawiamy tego ani do pergoli, ani do kontenerow, bowiem zakład wywozu naszych nieczystości, po stwierdzeniu, takiego faktu, odmawia odebrania pojemnikow! Bądźmy świadomi tego, iż fakt tak wysokiej opłaty za śmieci, wiąże się z tym, że tak dużo ich produkujemy. Skończmy z roszczeniowością: "tak dużo płacę za śmieci, więc bedę wyrzucał co chcę!" NA ODWRÓT - wyrzucam co chcę, dlatego tak dużo płacę! Cen wywozu nie ustalamy my, są nam narzucane. Tegoroczna cena jest konsekwencją zeszłorocznych naszych odpadów. Przy braku dyscypliny (a jest już zgromadzona góra odpadów niewłaściwych), przyszłoroczna składka bedzie jeszcze wyższa!!! Upominajmy się nawzajem, bo płacimy wszyscy po równo - także za swoich sąsiadów!
  UWAGA:
  ZANIM WYRZUCISZ ŚMIECI, ZMNIEJSZ ICH OBJĘTOŚĆ - ZGNIEĆ, ŚCIŚNIJ, POTŁUCZ...
  UNIKAJMY PUSTYCH PRZESTRZENI, BO PŁACIMY OD ILOŚCI KONTENERÓW


 4. W dniu 9.IV.2021r, nastąpiło włączenie wody.
  Prosiliśmy do dnia 31 marca br. o zakręcenie zaworów przedlicznikowych w swoich studzienkach wodociągowych, niestety nie obyło się bez awarii.
  Jeżeli wodomierz zostal zdemontowany, należy go założyć, udostępniając studzienkę do ponownego zaplombowania.

  Przypominamy o konieczności spuszczenia wody z własnych instalacji, przez odkrecenie dolnego zaworu w studzience wodomierzowej i jakiegoś zaworu np. w domku, dla lepszego odpowietrzenia.
 5. Wszelkie opłaty działkowe wpłacamy wyłącznie przelewem na konto ogrodu:

  85 1050 1461 1000 0023 3438 4779


  z precyzyjnym podaniem tytułu opłaty (np.opłata roczna, woda, prąd itp) oraz numeru działki.

 6. Dla utrzymania płynności finansowej ogrodu, należy do końca czerwca wnosić opłatę roczną, w wysokości takiej jak w zeszłym roku (zakładka finanse). Opłata ta jest zaliczkowa i może zostać podwyższona. Osoby, które w zeszłym roku wniosły niedoszacowaną dopłatę, prosimy o skorygowanie tego przy tegorocznych wpłatach.

 7. Wjazd na teren ogrodu możliwy jest wyłącznie interwencyjnie (np.dowóz do działki ciężkich materiałów ogrodniczych). Wcześniejszego uzgodnienia terminu otwarcia bramy można dokonać telefonicznie z Członkami Zarządu (518-367-447) (692-629-733),  na comiesięcznych posiedzeniach Zarządu lub drogą e-mailową.

 8. Dla bezpieczeństwa i wygody, prosimy zadbać o to, by nasz Zarząd był w posiadaniu Państwa telefonicznych numerów kontaktowych.
  Dziś, każdy posiada własny telefon komórkowy, a w nagłej sytuacji, ten sposób kontaktu wydaje się  najskuteczniejszy.
  Jednym ze sposobów przesłania swojego numeru jest nasza skrzynka e-mailowa czeremchalodz@tlen.pl

 9. W związku ze stanem epidemii, odbywające się okazjonalnie Zebrania Zarządu Ogrodu poświęcone są wyłącznie sprawom funkcjonowania ogrodu - nie przyjmujemy interesantów do odwołania.